Богослужіння на грузинському

«У грузин, які залишили Грузію повинна бути одна турбота в серці та вони повинні намагатися, щоб Закон Божий став правилом їхнього життя та їхніх нащадків. Якщо слово Боже не викарбовано на серці людини, та його виконання не перетворено на природну потребу, тоді Закон Божій ним не засвоєно», – ось, вже десять років, ці слова святого архієрея, Єпископа Імеретинського, Габріела Кікодзе живлять нас, всіх грузин, які знайшли притулок у Храмі Всіх Преподобних Отців Печерських в Києво-Печерський Лаври, намагаємось виконувати ці слова під духовним проводом нашого священника, протоієрея Кахабера.


Якщо в домі Господнім тебе не зустрічає тепло, яке зігріває душу, допомагає, пестить та зігріває, якщо хтось не скаже: «Нічого страшного, що сьогодні ти мешканець іншої країни, потерпи, довіряй мені та будеш врятований, молись та обов’язково подолаєш тяжку долю емігранта. Якщо це не так, по іншому ти не подолаєш випробувань…»


Вже десятий рік, як це тепло та любов намагається розділити для місцевих грузин, посланий з благословенням Патріарха до Київської Печерської Лаври протоієрей Кахабер Гоголадзе, наш панотець Кахабер.


„Релігійна громада парафії на честь Святої цариці Тамари Української Православної Церкви в м. Києві“ – так називається наша спільнота та під її захистом ми йдемо й до сьогодні – відірвані від батьківщини грузини. Зростали з кожним днем та примножувались в лоні рідної церкви. Гідні члени парафії одяглись в стихар. З парафіян створили хор, навчились читати Псалтир, в добрій справі нам допоміг Господь та ми стали сильнішими, стало більше охочих сповідатися та причащатися. Сьогодні в храмі на службі разом з грузинами стоять й українці. З’явились змішані сім’ї, діти з цих сімей сповідуються грузинською мовою. Після російської агресії, до нас приєднались сім’ї переселенців з Донецька та Луганська. Так була створена велика та дружня християнська родина завдяки старанням та благословенню панотця Кахабера. Чи знаєте, яке дивне почуття опановує, коли прийшовши на молебень, в дім Господній, тебе чекає священник, який молиться твоєю рідною мовою та наближаючись до дверей храму чуєш грузинський церковній спів? – це зрозуміє тільки емігрант. Це схоже на те, що перед Господом та Батьківщиною ти схиляєш коліно, пестиш, милуєшся та протягом ще одного тижня з новими силами борешся з життям, а в серці миготіть іскра надії та тішить. Ти радієш тому, що втомленого після важкого тижня, наш Господь Ісус Христос зустріне з любов’ю біля вівтаря та як дві тисячі років тому, так само скаже: ….. «Мир всім»!!!....


P.S. Богослужіння звершується у вихідні у Храмі Всіх Преподобних Отців Печерських в Києво-Печерський Лаври (Лаврська 15, неподалік ближніх печер).
Початок Богослужіння: у суботу 16:00, у неділю 9:00
Також відзначаються усі православні свята, проводяться хрещення та вінчання.