ГОЛОВНІ НОВИНИ

Минув перший рік війни.
Страшний, кривавий, тривожний, непередбачуваний і нескінченно довгий - 2022-й.
Рік , який поділив наші життя на "до" і "після".
Рік драм, трагедій і втрат, сліз та безсонних ночей. Рік страху та надії. Відчаю та прозріння.
Рік зашкального героїзму і переоцінки цінностей. Рік вселенської віри у власну здатність відстояти свою свободу, захистити своїх дітей. Зберегти свої цінності, головною з яких є свобода...

ПРО НАС

Грузинська недільна школа була сформована в листопаді 1996 року. Цьому передувало заснування культурно-благодійного фонду «Самшобло», метою якого було об’єднати  грузинську громаду. Засновниками фонду стали посольство Грузії в Україні та активні члени грузинської громади Києва: Мевлуд Хурцідзе, Олександр Моловічко, Анатолій Мільченко, Гія Джоджуа, Васо Берулава, Іраклій Мунджішвілі, Давид Тодуа. Саме завдяки сприянню фонду «Самшобло» була створена Грузинська недільна школа. Швидко знайшлись й вчителі – Роза Аробелідзе, Нана Гогадзе, Аміран Бежуашвілі, Олександр Моловічко.

 

В результаті ротації першого складу Грузинського дипломатичного корпусу з 1998 року скоротилась підтримка з боку посольства, в той же час перестав функціонувати і культурно-благодійний фонд «Самшобло». Весь тягар нелегких часів повиснув на плечі Рози Аробелідзе та культурного аташе Посольства Грузії Амірана Бежуашвілі. Спонсорську допомогу в ці роки надавали пані Лалі Кіладзе та пан Васо Берулава.

 

З 2000 року студенти Національної академії внутрішніх військ Леван Чубабріа та Заза Зазадзе організували в школі гурток грузинського танцю. Школа ожила, з’явились ініціативи, збільшився контингент як учнів, так й вчителів. Грузинську мову та історію Грузії викладав відомий грузинський письменник Гурам Петріашвілі.

 

З 2003 року до роботи недільної школи приєднались педагог початкових класів, психолог Натія Робакідзе та педагог грузинського танцю та пісні Манана Сулаквелідзе. Молодий педагог Іріне Петріашвілі викладала грузинську мову та літературу дітям зі змішаних сімей, які проживають в Україні.

Згідно з законом України від 19 вересня 2004 року недільна школа була реорганізована в культурно-просвітницький центр. Центр був названий «Іберіелі». Школа стала багатофункціональною та заявила про себе як про школу високопрофесійного рівня.

 

Поглибилось вивчення грузинської мови. Поряд з грузинською мовою та літературою діти вивчали історію Грузії, її традиції, культуру та мистецтво. Головною метою центру було надати інформацію людям, які сумують за батьківщиною та виховати підлітків, які ростуть в іншій країні згідно з грузинським духом.